Tivedstorp

Jezero Tullsöjn, leží ve středním Švédsku mezi dvěma největšími jezery Vänern a Vätern. Jezero o rozloze přibližně 40ha, s hloubkou okolo 10 metrů, se rozkláda mezi lesy v krásné přírodě, nedotčená lidmi. Rybaření na jezeře probíhá jenom pro partu lidí, kde jsou k dispozici dvě lodě a celé jezero patří jenom Vám.

Tullsöjn je totiž soukromá voda, kde rybaří jenom osoby, které jsou ubytované u paní Susanne na samotě u městečka Tivedstorp. Na vodu nepotřebuje te žádné povolení, povolenka a zapujčení lodě je v ceně ubytování. Ryby v jezeře se sami rozmnožují ale taky se uměle vysazují, tak že jezero je kvalitně zarybněno trofejními štiky, okouny, candáty a bílou rybou atd.

Na jezero není vydán žádný konkretní rybářský řád, ale dodržuje se v okolí pořádek, chytá se nonstop, a samozřejmně si můžete přivlastnit ulovenou rybu, pro vlastní spotřebu. Rybolov a ubytování na jezeře probíhá od května do konce září. Samozřejmně lze zapůjčit vybavení (pruty, nástrahy, echolot atd.) a na místě konzultaci ohledně rybolovu.

Zřejmě nejvyhledávanějšími lovenými druhy jsou štika, okoun, candát, losos, mořský pstruh, pstruh obecný a lipan. Na dravce, kteří zde obývají v hojných počtech řeky, jezera i moře (protože moře zde má velice nízkou salanitu), je nejčastěji využivaná přívlač s umělými nástrahami: woblery, třpytky, twistry.... Pstruhy obecné a lipany můžeme lovit na drobnějších říčkách, ale vyjímkou nejsou ani trofejní jedinci na velkých jezerech.

K lovu lososovitých ryb používáme nejčastěji muškařskou výbavu, ale i jemná přívlač zde má své místo. Losos je ve Švédsku a přilehlých státech považován za královskou rybu, a proto je jeho ulovení bráno za vrchol rybářského umu. Chytá se v době tahu do míst tření v řekách, v období srpna až konce října. Nejčastější nástrahou bývají různé provedení streamrů. Často se potkáme také s tím, že můžeme lovit všechny tyto druhy ryb na jedné lokalitě. Vše je většinou závislé jen od rybářského vybavení a oblíbeného způsobu lovu každého jednotlivce.
Loading..
Loading..